Čas: 18:09

Den: Úterý
Datum: 20. srpna
Týden: 34
Rok: 2019

Svátek má:

7. základní škola
a mateřská škola Plzeň
příspěvková organizace
Brněnská 36
323 00 Plzeň
IČ: 49777505

Vyhledávání

Oficiální informační server města Plzně

Přihlášení

Škola online Strava

Projekty

Abeceda peněz

Vážení rodiče,

třída 4.C se zapojila do projektu "ABECEDA PENĚZ". Jde o program na podporu finanční gramotnosti dětí s Českou spořitelnou. Posláním České spořitelny je již více než 190 let vést k prosperitě jedince, firmy i instituce a přispávat k rozvoji celé české společnosti.

V tomto programu určeném školám si děti interaktivní a hravou formou osvojí nejen základní finanční pojmy, ale mohou si vyzkoušet v praxi třeba sestavit rozpočet. Poznají hodnotu peněz i rizika hospodaření s nimi. Uvědomí si, že peníze si musí vydělat.

Na nějaký čas se z nich stanou malí podnikatelé - celá třída bude jednou firmou. Česká spořitelna jim na rozjezd podnikání poskytne základní vklad, který se budou děti snažit "zhodnotit". Děti samy si zvolí cíl, na který budou vydělávat, a samy určí svůj "podnikatelský záměr", který svými schopnostmi zvládnou naplnit. Česká spořitelna jim bude na cestě průvodcem, stejně jako jejich paní učitelka.

Projekt ABECEDA PENĚZ v dětech podpoří rozvoj dovedností, jakými jsou například týmovost, kreativita, strategické myšlení či řešení problému. Děti si vydělají skutečným prodejem peníze, naučí se hospodařit, uvidí jak fungují bankovní pobočky, zažijí spoustu legrace a uvědomí si, jak důležité je dělat věci spolu jako jeden tým

 

Design by SITMP