Datum: 24. května

Turnaj v minihokeji

Turnaj v minihokeji – 2. a 3. třídy

(Pilsen Wolves, Městský obvod Plzeň 1)

V  dnech 11.,18.3 a 1.4. 2019 se zúčastnila naše škola v turnaji minihokeji, který byl uspořádán pro základní školy ležící v katastru MOP1. Tento turnaj probíhal na zimním stadionu ICE ARENA Plzeň a zúčastnilo se ho 7 týmů ze 4 škol. Naši školu reprezentovali zdatně žáci z 3. tříd, a to Jakub Ivanko Macej, Matyáš Bouda, Daniel Chaloupka, David Míka, Jakub Míka a z 2. třídy Vojtěch Vachta.

Po základní části jsme se umístili na 4. místě ve skupině a byli připraveni do boje o medaile. V semifinále jsme se utkali s budoucími vítězi tohoto turnaje - 4. základní školou, se kterou jsme však drželi krok jen prvních 5 minut. A bohužel zaslouženě prohráli. V závěrečných bojích jsme se dostali do rozhodující bitvy o třetí místo s 31. základní školou. I přes vyrovnanou bitvu, kterou jsme již sehráli v základní části, jsme prohráli těsně a zbyla na nás ne moc oblíbená bramborová medaile. Oproti ostatním týmům, které měly medaile, jsme alespoň získali něco k zakousnutí. Nejlepším střelcem našeho týmu byl nepostradatelný David Míka, který náš tým značně podpořil svými výkony. Pochvalu zaslouží ovšem i ostatní hráči, kteří se zlepšili ve svém bruslařském umu.

Celková organizace turnaje byla pěkně zvládnutá, co se týče občerstvení a i závěrečného ohodnocení týmů. Jedinou výtku bych měl ke sjednocení pravidel, co se týče brankářů, protože některé děti v bráně ležely a nejen, že bylo poté těžké branku vstřelit, ale zároveň to bylo pro děti nebezpečné. Proto jsem u našich dětí vyžadoval, aby v brankách stály, protože neměli brankářskou výstroj. Po skončení turnaje jsme si šli vychutnat obdržený dort do naší školy, kde jsme zrekapitulovali výkony a mohli se tak zaslouženě všichni pustit do dezertu.