Čas: 16:56

Den: Pátek
Datum: 24. května
Týden: 21
Rok: 2019

Svátek má:

7. základní škola
a mateřská škola Plzeň
příspěvková organizace
Brněnská 36
323 00 Plzeň
IČ: 49777505

Vyhledávání

Oficiální informační server města Plzně

Přihlášení

Škola online Strava

Projekty

Lyžařský výcvikový kurz

LYŽÁK 2019

6. 1. 2019 byl velký den „sedmáků“. Jeli jsme poprvé na lyžák. Čekalo na nás 5 dní strávených s pěti učiteli a skoro všemi dětmi ze sedmých tříd. Kromě dětí ze sedmiček jeli i dvě holky z osmých tříd a dva kluci z devátých tříd.

6. 1. 2019 v 11:00 hodin jsme měli sraz na hlavním vlakovém nádraží a čekali jsme, až přijede vlak, který nás doveze na Špičák u Železné Rudy. Horší bylo, když jsme museli se všemi věcmi jít 750m do kopce na náš hotel Stella.

Každý den se vstávalo v 7:30 a v 8:00 už byl čas na snídani. Lyžovat se chodilo dopoledne i odpoledne, jediný den, kdy se lyžovat nešlo, byla středa – to jsme jeli do Železné Rudy na výlet. Každý večer jsme měli program plný soutěží – byly to různé bodované soutěže, které se na konci týdne vyhodnotily. Poslední den dopoledne jsme měli slalom, kterého se zúčastnily všechny děti na lyžáku. Hodně jsme se navzájem povzbuzovali a já si to moc užila.

Celý pobyt byla velká legrace a všichni to podle mě zvládli, přestože podmínky na hotelu nebyly moc dobré. Lyžaři se zdokonalili a nelyžaři alespoň pochopili základy od skvělých instruktorů. Odjížděli jsme utahaní, ale velmi spokojení.

Marie Trnková, Jaroslav Dezort

7. B

Fotogalerie zde

Design by SITMP