Datum: 24. května

Lyžařský výcvikový kurz

LYŽÁK 2019

6. 1. 2019 byl velký den „sedmáků“. Jeli jsme poprvé na lyžák. Čekalo na nás 5 dní strávených s pěti učiteli a skoro všemi dětmi ze sedmých tříd. Kromě dětí ze sedmiček jeli i dvě holky z osmých tříd a dva kluci z devátých tříd.

6. 1. 2019 v 11:00 hodin jsme měli sraz na hlavním vlakovém nádraží a čekali jsme, až přijede vlak, který nás doveze na Špičák u Železné Rudy. Horší bylo, když jsme museli se všemi věcmi jít 750m do kopce na náš hotel Stella.

Každý den se vstávalo v 7:30 a v 8:00 už byl čas na snídani. Lyžovat se chodilo dopoledne i odpoledne, jediný den, kdy se lyžovat nešlo, byla středa – to jsme jeli do Železné Rudy na výlet. Každý večer jsme měli program plný soutěží – byly to různé bodované soutěže, které se na konci týdne vyhodnotily. Poslední den dopoledne jsme měli slalom, kterého se zúčastnily všechny děti na lyžáku. Hodně jsme se navzájem povzbuzovali a já si to moc užila.

Celý pobyt byla velká legrace a všichni to podle mě zvládli, přestože podmínky na hotelu nebyly moc dobré. Lyžaři se zdokonalili a nelyžaři alespoň pochopili základy od skvělých instruktorů. Odjížděli jsme utahaní, ale velmi spokojení.

Marie Trnková, Jaroslav Dezort

7. B